Večer současně poezie. Contemporary poetry.

Večer současně poezie. Contemporary poetry.

Please enter a valid URL and content for your button.


Čítárna Unijazz Jindřišská 5, Praha 1 (Jindřišská pasáž, II. schodiště, 4. patro)

 

Alexandr Delfinov (Berlín) je autorem poetických textů, vystoupení, zabývá se žurnalistikou a aktivizmem. Je vítězem mezinárodního berlínského literárního festivalu slam poetry z roku 2007 a ruský zástupce Celosvětového slam poetry v Paříži v roce 2016. Žije v Německu.
„Přitahuje mě živý plamen poetického slova, improvizace, performance, prostředí akcionizmu. Od roku 2009 organizuji otevřenu poetickou laboratoř na sociálních sítích, kde kromě jiného publikuji nedokončené texty. Stává se, že mnoho různých lidí pomáhá tyto texty dopsat. Tato jedinečná zkušenost se stala základem knihy #TriggerWarningPoetry, která bude publikovaná v Berlině v listopadu tohoto roku. V Praze uvedu nejsurovější, nejpříšernější a zároveň nejkrásnější fragmenty této knihy – o smrti, drogách, sexu, rock‘ n’rollu, domácích zvířatech a divokých lidech”.

Hudebně poetická performance: Halyna Babak (Ukrajina) a Taras Vološčuk (Ukrajana)

Max Ščur
Básník, spisovatel a překladatel. V Minsku studoval na Lingvistické univerzitě španělštinu, psal politické satiry a v roce 1998 utekl před pronásledováním KGB do České republiky, kde žije. V Bělorusku vydal sbírku básní Amalgám (2010, Minsk, nezávislé nakladatelství Logvinov), v zahraničí pak sbírky Amfiteátr, Raná sklizeň, Amalgám, knížku povídek Dopis, nalezený na spáleništi. Za rukopis rozsáhlého satiricko-politického románu Там, дзе нас няма (Tam, kde nejsme) obdržel literární cenu Janky Juchnavce (2004). Je redaktorem internetového časopisu Litrazh www.litrazh.org.

Čítárna Unijazz Jindřišská 5, Praha 1 (Jindřišská pasáž, II. schodiště, 4. patro)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *