“BRATŘI Č”

“BRATŘI Č”

Please enter a valid URL and content for your button.


Dům národnostních menšin, Vocelova 602/3, Praha 2, 120 00 Metro I.P.Pavlova

Premiéra a diskuze


Moderátor Ondřej Mrázek

“BRATŘI Č”

Rusko/ 2014/ 106 min./ ruský jazyk/ barevný
Režisér: Michail Ugarov
Scénář: Jelena Gremina
Kamera: Ališer Chamidchodžajev
Výprava: Maria Utrobina
Hudba: Alexandr Manockov
Hrají: Jegor Koreškov, Arťom Grigorjev, Alexandr Moločnikov, Jana Irtěněva, Alexandra Rebjonok, Sergej Grekov, Roman Sinicyn, Tatjana Čepelevič
Producent: Liza Antonova
Výroba: Filmové studio “Pasažér” za státní finanční podpory Ministerstva kultury RF.

Události jednoho letního dne ze života rodiny Čechovových v letním bytě v polovině 80.let 20.století. 25letý Anton obětavě živí svojí velkou a nešťastnou rodinu: zchudlého otce, nemocnou matku, sestru a bratry. Od rána do večera je zaměstnán každodenní literární prací – píše krátké humorné povídky do levných časopisů. Budoucí velký spisovatel Anton Čechov teprve ještě pozná svůj dar.

MICHAIL UGAROV
Dramaturg, scenarista a režisér. Narodil se v r.1956 v Archangelsku. Dokončil katedru dramaturgie na Literárním institutu Gorkého. Autor množství slavných her, režisér inscenací v ruských i zahraničních divadlech. Scénárista řady vlasteneckých filmů a televizních seriálů. Dvojnásobný laureát divadelního ocenění « Zlatá maska «, televizní ceny TEFI a množství dalších odborných ocenění. Umělecký vedoucí moskevského « Teatr.doc », předseda umělecké rady Centra dramaturgie a režie A.Kazanceva a M.Roščina. Mezi jeho režisérské práce patří také televizní seriály « Láska v okresním městě » (2009) a « Churchill » (2010). Snímek « Bratři Čechovovi » je jeho filmový debut.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *